Comentacii

Comentacii

Nu îți e rușine, Claudiu Mandea, să primești bani mulți ca europarlamentar degeaba, fără să faci ceva pentru țara asta, în afară că o înveselești pe Olguța?

by Comentacu1 minut agono comment
0
Shares
Share on FacebookShare on Twitter
Polish_20260625_174801927

Nu îți e rușine, Claudiu Mandea, să iei salariu de europarlamentar de două mandate și să apari în peisaj doar când trebuie criticat cineva care chiar muncește? În tot timpul ăsta, contribuția ta la dezvoltarea României pare să fi fost mai degrabă una artistică: ai reușit doar performanța de a o face pe Olguța să zâmbească. Ce-i drept, nu-i stă rău.

După aproape două luni de negocieri interminabile, declarații solemne și ședințe despre ședințe, veniți în fața oamenilor cu aerul unor salvatori coborâți din cer. E impresionant. Mai ales că incendierea casei și apariția ulterioară cu găleata de apă nu transformă pe nimeni în pompier erou.

Dar poate că acesta este noul model de politică: întâi contribui la problemă, apoi condamni public pe cel care încearcă să o rezolve și, la final, te declari victima criticilor. Un cerc al performanței administrative atât de perfect încât ar merita studiat la Bruxelles.

Previous

Pustiu pe plajă la Mamaia. Zecile de mii de turiști nu mai vor să iasă din hoteluri de frica prețurilor mici de la terase

1 minut ago

Leave a Reply Anulează răspunsul

Trending

  • Nu îți e rușine, Claudiu Mandea, să primești bani mulți ca europarlamentar degeaba, fără să faci ceva pentru țara asta, în afară că o înveselești pe Olguța?

    Nu îți e rușine, Claudiu Mandea, să primești bani mulți ca europarlamentar degeaba, fără să faci ceva pentru țara asta, în afară că o înveselești pe Olguța?

    1 minut ago
  • Pustiu pe plajă la Mamaia. Zecile de mii de turiști nu mai vor să iasă din hoteluri de frica prețurilor mici de la terase

    Pustiu pe plajă la Mamaia. Zecile de mii de turiști nu mai vor să iasă din hoteluri de frica prețurilor mici de la terase

    2 ore ago
  • Mama lui Ilie Bolojan sare la Rareș Bogdan: “Mă băiat, tu cum dai la sapă cu oja aia?”

    Mama lui Ilie Bolojan sare la Rareș Bogdan: “Mă băiat, tu cum dai la sapă cu oja aia?”

    7 ore ago
  • Veștile comentace 25.06

    9 ore ago

Acesta este un site cu conținut satiric căzut în patima ficțiunii. "Știrile" pe care le găsești aici nu sunt știri, nu sunt nici dezvăluiri și în niciun caz nu ar trebui să le găsești în afara site-ului, în realitate, decât dacă sunt de bine.