Anca Alexandrescu pare dezamăgită că AUR n-a ajuns la guvernare alături de PSD. După atâtea monologuri despre cum PSD este izvorul tuturor relelor, iată că visul pare să fi fost, de fapt, o coaliție cu „izvorul”. Se spune că dragostea și politica sunt complicate, dar aici pare mai degrabă o telenovelă: azi îl faci monstru, mâine îl vrei partener de guvernare. Morala? În politică, memoria e scurtă, iar principiile sunt atât de flexibile încât pot intra în orice combinație.
Anca Alexandrescu e fiartă că AUR nu guvernează cu PSD
0
Shares